Reklamı Geç
10 saniye kaldı
paü enüst

İyi Parti ve Sayın Çıtışlı Eleştrisi

Bu savaş tüm hızıyla sürerken ,muhalefet partilerinden gerekli açıklamayı adımları göremiyoruz. Türk milleti olarak şuan en fazla birlik ve beraberliğin ve Türk devletinin en fazla desteğe ihtiyacı olduğu dönemde muhalefetin bu savaşta gerekli adım attığını göremiyoruz. En bariz bir örneği "Türk-ABD savaşı var" diyememeleri buna cesaret edememeleri..

İyi Parti ve Sayın Çıtışlı Eleştrisi

Yazar:BORA UYSAL ÖZİZMİRLİ
Basın "tarafsız"olarak bilinsede aslında Türk gazeteciliği ve basıncınlığı ülkesinin ve vatanın lehine çalışmayı temel görev edinmiştir.
Türk gazetecisinin temel görevi bu olmalıdır. Anadolu Güneşi olarak'da Ülkemizin bağımsızlığı noktasında hemen hemen her siyasi partiye, her türlü kuruma kapılarımız sonuna kadar açıktır. Burada hiç bir zaman ayırt etmeyiz. Fakat eleştirilicek nokta bulduğumuzda açıkca eleştririz. Eleştiriyide açığız.Aslında eleştride dostalara yapılan bir tanımlamadır. Bizler dostlarımızı eleştiririz.

Öncelikle,şunun altına defalarca çizelim.Türk - ABD savaşının içersindeyiz ve bu savaş dahada derinleşiyor.ABD'nin planına göre hedeflerine ulaşabilmesi için Türk devletinin parçalanması şart ve bu planı ABD  uygulamaktadır.

Bizim ABD ile alıp veremediğimiz nokta yok.O saldırdı ve ülke olarak biz bu saldırıyı savuşturduk.O bize darbe yapmaya kalktı,o bize PKK'yı silahlandırıp üzerimize sürdü,o bize karşı Suriye'nin kuzeyinde kürt koridordu kurmaya kalktı ve o bize tehdit etti.O yetmedi Afrin kozunu kullanmaya kalktı.

Öncelikle hem iktidar çevresi hemde muhalafet çevresi bunu iyice kavramalı. Türk devleti 50 yıllık ABD boyunduruluğunu yıkmaya çalışıp kendi bağımsızlığını korumaya çalışıyor.Zaten bütün dünyada bunu görüyor. Afrin üzerindeki savaş ABD'nin Türkiye'ye karşı silahlandırdığı ve teçhizatlandırdığı grublara karşı yapılmaktadır. Daha doğrusu "ABD'nin kara kuvvetlerine" karşı yapılmaktadır.

Üstelik bu savaşlardan bizler galib çıktık.Açılım süreci son buldu,PKK'yı hendeklere gömdük,darbeyi bastırdık,Ergenokon ve Balyoz davası mağdurlarını serbest bıraktık,Fırat kalkanı ve Afrin çıkışı ile ABD kürt koridoru planını tarihin çöp tenekesine attk,İran gibi Rusya gibi ülkelerle aramızı düzeltip müttefiklik seviyesine getirdik. Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonu Nato ülkellerii ile değil,İran gibi Rusya gibi Suriye gibi devletlerle kornineli şekilde yapılmaktadır.

ŞUANKİ DURUM VE İYİ ELEŞTİRİLERİMİZ

Bu savaş tüm hızıyla sürerken ,muhalefet partilerinden gerekli açıklamayı adımları göremiyoruz.

Türk milleti olarak şuan en fazla birlik ve beraberliğin ve Türk devletinin en fazla desteğe ihtiyacı olduğu dönemde muhalefetin bu savaşta gerekli adım attığını göremiyoruz. En bariz bir örneği "Türk-ABD savaşı var" diyememeleri buna cesaret edememeleri..

İktidarın 2014 öncesi yapmış olduğu hataları basın olarak biz hep eleştrdik.BOP eşbaşkanlığı, yanlış Ergenekon ve Balyoz davaları, yanlış açılım süreci, yanlış suriye politikası ve rus uçağının düşürme hadisesi bunlar hep hataydı hem yanlış. Fakat siyasette dün yoktur bugünkü durum vardır. Bugünkü durumda kim ülkesinin bağımsızlığı için ABD'ye karşı direnmektedir? Kim ülkesi için çarpışmaktadır bu önemlidir. Kaldıki geçmişte yapılan bu hatalar ,ABD'nin en fazla üzerimize baskı yaptığı en fazla Fetö'nün baskı yaptığı zamanlarda yapılmış hatalar olduğunu gözden kaçırmamak lazım. O yıllarda Fetö heryere hakimdi. Böyle şartlarda bu hatalar yapıldı.

Bugünkü durumda Türkiye'ye yönelik esas tehdit ABD tarafından yapılmaktadır.Türk devletine saldırı ABD tarafından yapılmaktadır.Öncelikle siyasete atılmış bizleri temsil edecek olan kişiler bu gerçeği haykırmaktan korkmamalıdır.Cesaretli olmalılıar .Çünkü mehmetciğe kurşun sıkanları ABD yardım etmektedir ABD silah vermektedir. Bugünkü ABD'ye karşı savaşta,İktidar ve iktidar dışındaki kuvvetler omuz omuza verip mücadele etmektedir. Türkiye el ele vermiş evimizdeki düşmanı defetmeye çalışmaktadır.

ABD istiyorki,Türkiye tekrar açılım sürecine dönsün,hapis olan pkk'lılar ve fetöcular serbest bırakılsın,Suriye'nin kuzeyinde ve Türkiye'nin kuzeyindeki Kürrt devleti tekrar kurulsun, Türkiye'nin ;15 Temmuz'dan bu yana ABD'ye karşı kazanımlar teker teker kaybedilsin.Türkiye;ABD boyunduruluğundan çıkmasın. Ama ABD yenilecektir.

İşin diğer tarafıda,ABD'ye güvenerek yola çıkanlarda kaybetmiştir ve kaybetmeyede devam edeceklerdir
.

Şunuda vurgulayalım Bu zamana kadar " ABD desteği alınırak " iktidar olundu ama artık ABD desteği alarak iktidar olma şartarı son bulmuştur. Önümüzdeki dönem ABD karşıtı olanların iktidar olacağı zamanlardır.Zaten Türk milleti uyanmıştır ve Türkiye ABD'den uzaklalmaktadır.Yakın bir zamanda Türkiye Nato'danda çıkacaktır.

Bugünden sonra hiç bir güç Türkiye'yi ,ABD boyunduruluğuna sokamayacaktır.

Gelelim İyi Parti eleştirmize. Biliyoruz iyi parti içinde ,temiz iyi niyetli dostlarımız vardır.Fakat çalışmalar eksiktir yanlıştır.Türkiye ve dünya gündeminden bir haber şeklinde hareket etmektedirler.

Türkiye 50 yıllık ABD saltanatına karşı direnmekte ve ayağa kalmaktadır..Bunu artık tüm dünya basını görmektedir.Fakat İyi parti yöneticleri bu durumu "görmezden gelmektedirler" Türkiye'ye yönelik en büyük tehditlerin edildiği şartlarda bir tek ABD karşıtı söylemleri yoktur.Kaldıki bütün pisliğin bütün tehlikenin kaynağı ABD'dir.

ABD tehditini püskürtmeden Türkiye'de siyaset yapılamaz..Türkye'de özgür hareket edilemez.Fakat bu dostlarımızdan "Kahrolsun ABD" demecini göremiyoruz.ABD bizim burnumuzun dibine silah sokmaktadır.Neden iyi parti yöeneticileri bu gerçeği göremiyorlar? Neden haykıramıyorlar? Koskoca "muhalefetim" diye yola çıkanların Belirgin bir "İdlib,Afrin,Rusya ve Suriye politikası yoktur,ABD saldırganlığını savuşturma geri püskürtme politikaları" yoktur yada biz göremiyoruz.

İYİ PARTİ Denizli Denizli İl Yönetimi,"10 ocak çalışan gazeteciler" günü dolayısıyla bir basın toplantısı düzenlemiş ve Denizli Basınından bir çok arkadaş bu toplantıya katılmıştı.

Ogün Sayın Veli Çıtışlı'ya Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerine soru sormuştum.Sorduğum soruda şudur:"Türkiye ve ABD karşı karşıya. Bir Türk-ABD çatışması içersindeyiz. ABD sürekli ülkemizi tehdit ediyor.Türkiye gündemine düşen bir konuda CHP-İYİ PARTİ-HDP 'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak aday çıkarması konuşuluyor.HDP ile yan yana gelmek sizleri rahatsız edermi?" şeklinde soru sormuştum. Fakat kenidisinden bambaşka bir cevap almıştım. Çünkü kendisini 40 yıllık ülkücü olarak tanımlayan birisinden"göğsüne gere gere HDP ile hiç bağımız yoktur ve olamaz cevabını almak isterdim" Kendisi açılım sürecinden dolayı AK Partiyi HDP ile eş değer olarak görmüştür ama o günkü hataların kaynağını ABD olduğunu ve şuanki tüm Türkiye yönetiminin PYD'ye ve PKK'ya karşı savaştığını görmemiz gerekmektedir.

Türk devletinin en fazla birliğe beraberlğe ihtiyacı olduğu dönem bu dönemdir. Çünkü bir Türk milliyetçisi şunun hesabını yapmasını iyi bilmelidir .HDP ile antlaşmak öncelikle açılım sürecine Türkiye'ye döndürür. Başka bir fayda sağlamaz. Zaten amaçlananda odur. Fakat ne yazıkki göğsüne gerr gere böyle bir cevap alamadım.Kendisinin verdiği cevapta aşağıdaki video linkide dir. Önemli olan geçmişte yapılan,"hata yapılan" konuların tekrar edilmemesi gerektiğidir.Önemli şuanki durunan noktadır  ve gelecek tehditin hep birlikte göğüslenmesi gerektiğidir.Ülkemiz ABD tarafından tehdit edilmektedir.

Evet Türkiye'de muhalefet yapılmalıdır.Fakat artık "muhalefetim-siyaset yapacağım" diyen insanlarda ABD tehditini görmezden gelmesinler. Kaldiki "ABD" desteği alarak iktidar olma durumları Türkiye'de artık bitmiştir. Böyle bir dönem artık kalmamıştır.ABD desteği alanlar değil ABD karşıtı olanlar iktidar olacaktır. ABD'yi karşınıza almadan Türkiye savunumazsınız.

GERÇEK VATANSEVER İYİ OLAN KİMDİR?

Tekrar ediyoruz...Türkiye'nin meselesi şu parti bu parti olayı değilidir? Türkiye'nin meselesi Dikatörlükmü? meseleside değidir.
Esas mesele Türkiye'nin bağımsızlığı meselesedir.  ABD burnumuzun dibine gelmiş namlularını bize doğrultmaktadır. İstediğimi yapmazsan"terör uygularım-ekonomini batırırım" diye tehdit etmektedir.Uygulamaktadır.
 
Bu şartlarda Kim ABD hakimiyetine karşı ise gercek vatansever olan odur. Kim Amerikanın ülkemizden defolup gitmesini yanaysa gerçek milliyetçi olan odur iyi olan odur. Gerçek kemalist ve vatansever ülkücü olan odur.Kim terör yuvası İncirliğe karşıysa gerçek ülkücü odur. Kim açılım sürecine karşıysa gerçek Kemalist olan odur..Kim HDP ile birlikte yol yürümünen fayda değil zarar olduğunu görüyorsa gerçek vatansever olan odur..HDP'den destek bekleyenler ABD'ye karşı çıkamazlar,açılım sürecine karşı çıkamazlar..

Burdaki esas hem iktidar mensublarına hem muhalefete düşen görev "ABD'den yanamı olacağız ?yoksa "Türkiye'yimi savunacağız meselesidir".
Türkiye'yi saldırıyorlar ama bizim arkamızdada koskoca tarih vardır ve TÜRK MİLLETİ olarak biz İKİNCİ BAĞIMSIZLIK SAVAŞINDAN ZAFERLERLE ÇIKACAĞIZ..

Bora Uysal ÖZİZMİRLİ

 

Bir mesaj yaz...

HABERE AİT VIDEO


Beğendim 0 Muhteşem 2 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 30 20 3 7 36 63
2 Beşiktaş 30 18 8 4 34 62
3 İstanbul Başakşehir 30 19 5 6 22 62
4 Fenerbahçe 29 16 9 4 27 57
5 Trabzonspor 30 12 10 8 9 46
6 Göztepe 30 12 8 10 -5 44
7 Demir Grup Sivasspor 30 13 5 12 -5 44
8 Kayserispor 30 12 8 10 -6 44
9 Kasımpaşa 30 11 7 12 -2 40
10 Yeni Malatyaspor 30 10 8 12 -6 38
11 Bursaspor 30 10 6 14 -2 36
12 Akhisarspor 30 9 8 13 -10 35
13 Antalyaspor 29 9 8 12 -13 35
14 Atiker Konyaspor 30 8 8 14 -3 32
15 Aytemiz Alanyaspor 30 9 5 16 -6 32
16 Osmanlıspor FK 30 8 8 14 -6 32
17 Gençlerbirliği 30 7 9 14 -14 30
18 Karabükspor 30 3 3 24 -50 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 32 18 9 5 27 63
2 MKE Ankaragücü 32 17 8 7 18 59
3 Ümraniyespor 32 17 7 8 15 58
4 Boluspor 32 17 5 10 22 56
5 Gazisehir Gaziantep FK 32 15 8 9 22 53
6 Altınordu 32 15 7 10 11 52
7 Erzurum BB 32 13 10 9 9 49
8 Vartaş Elazığspor 32 13 8 11 12 47
9 İstanbulspor 32 13 7 12 2 46
10 Balıkesirspor 32 14 7 11 6 46
11 Adanaspor 32 12 7 13 -8 43
12 Giresunspor 32 11 8 13 4 41
13 Adana Demirspor 32 10 7 15 -4 37
14 Eskişehirspor 32 11 7 14 4 37
15 Denizlispor 32 9 8 15 -8 35
16 Samsunspor 32 7 14 11 -13 35
17 Manisaspor 32 7 3 22 -43 15
18 Gaziantepspor 32 2 4 26 -76 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 32 22 6 4 46 72
2 Menemen Belediyespor 32 21 7 4 40 70
3 Afjet Afyonspor 32 20 7 5 31 67
4 Sivas Belediyespor 32 18 9 5 27 63
5 Keçiörengücü 32 18 7 7 37 61
6 Sancaktepe Belediyespor 32 15 11 6 21 56
7 İnegölspor 32 16 7 9 7 55
8 Sarıyer 32 13 5 14 1 44
9 Etimesgut Belediyespor 32 11 8 13 -1 41
10 Kastamonuspor 32 12 3 17 -2 39
11 Tokatspor 32 10 9 13 -10 39
12 Eyüpspor 32 11 5 16 -8 38
13 Amed Sportif 32 10 8 14 -4 35
14 Bodrumspor 32 9 7 16 -15 34
15 Bucaspor 32 9 8 15 -11 32
16 Tuzlaspor 32 8 8 16 -12 32
17 Kocaeli Birlik Spor 32 4 4 24 -45 13
18 Mersin İdmanyurdu 32 1 1 30 -102 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 32 18 7 7 26 61
2 Altay 32 17 9 6 25 60
3 Sanliurfaspor 32 18 5 9 19 59
4 Sakaryaspor 32 16 10 6 17 58
5 Bandırmaspor 32 17 7 8 17 58
6 Bugsaşspor 32 15 9 8 20 54
7 Hacettepe Spor 32 14 11 7 16 53
8 Konya Anadolu Selçukspor 32 14 9 9 5 51
9 Niğde Belediyespor 32 13 7 12 0 46
10 Kırklarelispor 32 10 9 13 -9 39
11 Zonguldak Kömürspor 32 9 10 13 -11 37
12 Pendikspor 32 9 9 14 -11 36
13 Kahramanmaraşspor 32 8 12 12 -14 36
14 Fatih Karagümrük 32 10 5 17 -14 35
15 Fethiyespor 32 7 11 14 -13 32
16 Nazilli Belediyespor 32 6 8 18 -25 26
17 Karşıyaka 32 6 9 17 -17 21
18 Silivrispor 32 2 11 19 -31 17

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 23.04.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
abyb alt boş
yukarı çık