Pamukkale Belediyesi atıl durumda olan turizm tesisini kente yakışır hale getiriyor 

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale Travertenlerin altında yer alan Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi’nin işletmesine geçmesi, Denizli’de büyük yankı uyandırdı

Pamukkale Belediyesi atıl durumda olan turizm tesisini kente yakışır hale getiriyor 
  • 11 Ocak 2018, Perşembe 23:21

Pamukkale Belediyesi atıl durumda olan turizm tesisini kente yakışır hale getiriyor 

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale Travertenlerin altında yer alan Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi’nin işletmesine geçmesi, Denizli’de büyük yankı uyandırdı. Göreve geldiği günden bu yana Pamukkale Travertenleri’nde yerel yönetim olarak söz sahibi olabilmek adına mücadele veren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in Kocaçukur’u Pamukkale Belediyesi’nin himayesine almasına turizm camiasından tam destek geldi. İlgili kurumun müdürleri Başkan Gürlesin’in çabasıyla Kocaçukur’a can suyu verildiğinin altını çizdi. Başkan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak da turizme katkı vermek anlamında sorumluluk ve yük almak istiyoruz. Bu hamlemizde bunun en güzel göstergesi” dedi. 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale’nin işletmesi Denizli’nin olmalı”  iddiasını her ortamda dile getiriyor. Bu konunun takipçisi olan Başkan Gürlesin, önemli bir adım atarak Pamukkale’nin eteklerindeki Kocaçukur’un işletmesini 6 yıllığına almayı başardı. Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili atılan imzalardan sonra Kocaçukur Pamukkale’nin olmuştu. İl Özel İdare Başkanlığı döneminde Pamukkale’ye gösterdiği ilgi ile dikkat çeken Başkan Gürlesin, Denizli’nin Büyükşehir olmasıyla birlikte beyaz cennetin işletmesinin bakanlığa geçmesinden sonra bile “Pamukkale Denizli’nin olmalı” diye görüşünü açıklıyordu.   

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, Denizli ve Pamukkale’nin en önemli turizm alanları arasında bulunan Kocaçukur adıyla da anılan, son yıllarda Naturel Park ismiyle öne çıkan rekreasyon alanında bulunan, dükkân, otopark ve günü birlik kullanıma yönelik diğer tesislerin kullanımının artık Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçtiğini kamuoyuna duyurmuştu. Toplantının ardından hem vatandaşlar hem de turizm camiasından olumlu tepkiler gelmeye devam ederken, Başkan Gürlesin, Kocaçukur’la ilgili proje çalışmalarına başladığını belirtti. 

KOCAÇUKUR’U İNCELEDİLER 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Gülsüm Çelebi, Çevre Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, Denizli Müze Müdürü Hasan Hüseyin Baysal ile birlikte Kocaçukur’da incelemelerde bulundu. Başkan Gürlesin, Kocaçukur ile ilgili projelerini Büyüksoy, Baysal ve Çelebi ile paylaşarak, görüşlerini aldı. Başkan Gürlesin, Kocaçukur’un himayelerine geçmelerini ardından ilk iş olarak, çevre temizliği yaptıklarını ardından da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışmaları ile bakım-onarım çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi. Pamukkale Belediyesi olarak, gerekli onarım ve genel eksikliklerin tamamlama çalışmaları ile birlikte, Kocaçukur’da halkın daha aktif olarak yararlanabileceği alanların oluşturulması için proje çalışmalarının da başlatıldığını aktardı. 

BAŞKAN GÜRLESİN’E TEŞEKKÜRLER 

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Gülsüm Çelebi, Kocaçukur’un turizm açısından çok önemli bir noktada bulunduğuna dikkat çekerek “İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Gürlesin’e Kocaçukur’un kiralamasından dolayı öncelikle çok teşekkür ederim. Kocaçukur bundan sonra Türkiye’nin ve dünyanın değişik yerlerinden gelen turistlerin ilgi odağı olacak.  Hepimizin bildiği gibi Pamukkale dünyada eşi benzeri bulunmayan ve dünya miras listesinde olan bir yer. Pamukkale’nin siluetini oluşturan Kocaçukur’da böyle bir hizmete layıktır. Kocaçukur’un devrini alan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e tekrar teşekkür ederim. Buranın şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. 

“GEREKEN DESTEĞİ VERECEĞİZ” 

Çevre Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy ise “Görevini her zaman layıkıyla yerine getiren Pamukkale Belediyesi’nin Kocaçukur’un işletmesini devralması Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü açısından da çok önemli olacak. Burası hem özel çevre koruma bölgesi ve doğal sit alanı içinde olduğu için kurul ve komisyon kararları var. Buranın en iyi şekilde turizme açılıp halka ve turizme hizmet verebilmesi için elimizden gelen gayreti gösterip, buranın daha iyi olması için elimizden gelen desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

“KURUMSALLIK GELECEK” 

Denizli Müze Müdürü Hasan Hüseyin Baysal da Pamukkale Bölgesi’nde yer alan Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi’ne geçmesinin ve Belediye tarafından işletilmesinin oldukça olumlu bir gelişme olduğunu kaydederek, “Benim her zaman düşüncem bu tür işletmelerin Belediyeler gibi kurumsal yapısı olan işletmeler tarafından yönetilmesidir. Çünkü kurumsal kimliğe sahip olan işletmeler bu işi daha ciddi bir şekilde yapıyorlar. Bu sorumluluğu üstlenen Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ederim. Kocaçukur’un şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

GÜRLESİN, “KOCAÇUKUR, TURİZME CİDDİ KATKI VERECEKTİR” 

 “Pamukkale Belediyesi olarak tarihe ve turizme katkı yapıyoruz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kocaçukur’un kamuya geçmesinin çok önemli bir gelişme olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Gürlesin, “Buranın gelirinin düşünülmeden insanların hizmetine sunulması gerekiyor. Pamukkale Belediyesi olarak, uzun zamandan beri uğraştığımız bu konuda sonunda olumlu neticeyle Kocaçukur’un işletmesi belediyemize geçti. Kocaçukur’un, Pamukkale ilçemizin, ilimizin hatta ülkemizin tanıtımına, turizme ciddi manada katkı verecektir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale’yi bir bütün olarak görüyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak da turizme katkı vermek anlamında sorumluluk ve yük almak istiyoruz. Yeni kurulmuş bir belediye olmamıza rağmen, ülkemiz, devletimiz ve milletimiz için ne daha yapabilir derdindeyiz” diye konuştu. 

“HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULACAK” 

“Turizmin hak ettiği yerde olmadığını düşünüyorum. Biz bu konuda günübirlik ve yatılı olarak gelen turistler için daha nezih bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Gürlesin, Kocaçukur ile ilgili projeleri hakkında da bilgiler aktardı. Gürlesin, “Kocaçukur diğer adıyla Naturel Park’ta son birkaç yıldan beri iyi bir bakım olmadı. Pamukkale Belediyesi olarak burada bakım, onarım ve peyzaj, temizlik yaparak ve yeni alanlar oluşturarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kocaçukur’u önümüzdeki turizm sezonuna baştan aşağı yenileyerek en iyi şekilde ve daha aktif kullanılabilecek alanları da dahil ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bugüne kadar halkımız Pamukkale’den biraz uzak kalmıştı.  Buraya yapacağımız dokunuşlarla vatandaşlarımız aileleriyle buraya daha sık gelecekler. Buranın hak ettiği değeri görmesi için Pamukkale Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz.  Pamukkale Belediyesi olarak özellikle bu bölgenin tanıtımına büyük önem veriyoruz. Yeni haliyle Kocaçukur’da birçok etkinlik yapmayı planlıyoruz. Yıllardır bakımsız halde bulunan, çok yüksek ücretler alınması nedeniyle halkımızın girmekten adeta korktuğu, uzaktan bakıp geçtiği bir yer olan Kocaçukur, Pamukkale Belediyesi’nin himayesinde, hak ettiği değere kavuşturacağız. Ben tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ediyor, artık halkımızın olan Kocaçukur’un hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 

HALKTAN GELEN TEPKİLER OLUMLU 

Geçtiğimiz günlerde havaların güzel gitmesini fırsat bilen vatandaşlarla Kocaçukur’da bir araya gelen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, sadece turizm camiasından değil, halktan da çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Kocaçukur’da vatandaşlarla tek tek sohbet eden Başkan Gürlesin, Kocaçukur ile ilgili vatandaşların merak ettiği soruları yanıtladı, yepyeni projeleri ile ilgili bilgiler paylaştı. Geçmiş dönemde bakımsız ve silik durumda olan Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçmesinin ardından bir iki hafta geçmesine rağmen, farkın hissedildiğini belirten vatandaşlar, Başkan Gürlesin’in turizm için verdiği mücadeleyi ve emeği gördüklerini belirterek, teşekkür ettiler. Bu arada Pamukkale’de yaşayan Ahmet Kıvılcım’ın  sahibi olduğu papağan Başkan Gürlesin’i bu gezide yalnız bırakmadı. “Sultan” adlı papağan Başkan Gürlesin ile birlikte Kocaçukur’daki vatandaşları gezerken özellikle çocuklar Sultan’a büyük ilgi gösterdi.

HABERE AİT VIDEO


Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 34 24 3 7 42 75
2 Fenerbahçe 34 21 9 4 42 72
3 İstanbul Başakşehir 34 22 6 6 28 72
4 Beşiktaş 34 21 8 5 39 71
5 Trabzonspor 34 15 10 9 12 55
6 Göztepe 34 13 10 11 -1 49
7 Demir Grup Sivasspor 34 14 7 13 -8 49
8 Kasımpaşa 34 13 7 14 -1 46
9 Kayserispor 34 12 8 14 -11 44
10 Yeni Malatyaspor 34 11 10 13 -7 43
11 Akhisarspor 34 11 9 14 -9 42
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 7 16 -4 40
13 Bursaspor 34 11 6 17 -5 39
14 Antalyaspor 34 10 8 16 -19 38
15 Atiker Konyaspor 34 9 9 16 -4 36
16 Osmanlıspor FK 34 8 9 17 -11 33
17 Gençlerbirliği 34 8 9 17 -17 33
18 Karabükspor 34 3 3 28 -66 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Kocaeli Birlik Spor 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 18.06.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
abyb alt boş
yukarı çık